Konkurs I:
Młodzi przyrodnicy

Podczas Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Świat przyrody”, który odbył się w SP7 24 maja 2019r. , swoją wiedzą wykazali się Amelia Niedźwiecka z kl. IVd ,zajmując I miejsce oraz Wiktor Babik z klasy VIa, zdobywając II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Konkurs II:
Czas na podsumowanie  XII edycji ogólnopolskiej  akcji  ekologicznej  pod hasłem: 


ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY
ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ”


      Uczniowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę zużytych telefonów na terenie naszej szkoły. Przygotowali kampanię informacyjną w postaci plakatów oraz ogłoszeń w radiowęźle. W wyznaczonym terminie tj. przez pięć dni do własnoręcznie oznakowanych pojemników zbierali elektrośmieci.  
W efekcie zebrano 15 kg telefonów komórkowych bez baterii. Ogromną aktywnością wykazała się klasa IIa, która oddała najwięcej używanych aparatów  telefonicznych. Telefony zostały przekazane do firmy  Ekophone, która po naprawie  wyśle je do krajów Afryki i Azji. Uczniowie  odpowiedzią na akcję udowodnili swoją ekologiczną postawę wobec Ziemi.

Konkurs III:
Pomniki przyrody nie są nam obce


             21 maja 2019 r. w Cieszyńskim Ratuszu odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu  plastycznego „Poznajemy pomniki przyrody miasta Cieszyna”. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
w kategorii klas IV-V: 
Kacper Staszewski – I miejsce
Nikola Nikiel – II miejsce
Kacper Siudak – III miejsce
Weronika Kowol – wyróżnienie
Nicole Iwaniec – wyróżnienie
Maja Marchewka – nagroda specjalna
w kategorii klas VI-VIII: 
Nikola Moskwytyn – I miejsce
Marta Wójcik – IV miejsce
Kamil Kazienko – wyróżnienie
Mateusz Krawczyk – wyróżnienie
Maja Byrtus – nagroda specjalna
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.