ŚRODA –
15.05.2019r.
SKŁADNIKI OBIADU
Zupa ogórkowa z ziemniakami Makaron z sosem bolońskim, owoc kompot Porcje rosoł. z kurczaka, ogórek kiszony, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, masło, śmietana 18%, ziemniaki, natka pietruszki, makaron pełnoziarnisty, łopatka wieprz. b/k, olej rzepak., mąka pszenna, pieczarki, koncentrat pomidor., 30%,  mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, papryka słodka, kminek, kurkuma, zioła prowansalskie
CZWARTEK –
16.05.2019r.
 
Zupa pomidorowa z makaronem   Pieczeń wieprzowa z szynki, ziemniaki  ze szczypiorkiem, sałata zielona z jogurtem, kompot Porcje rosoł z kurczaka, koncentrat pomidor. 30%, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, makaron, natka pietruszki, szynka wieprz. b/k, olej rzepak., ziemniaki, szczypiorek,  masło, sałata zielona, jogurt naturalny 2%, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma
PIĄTEK –
17.05.2019r.
 
Zupa pieczarkowa z kaszą   Filet z mintaja po grecku w jarzynach, ziemniaki ze szczypiorkiem, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, pieczarki,  cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, masło, kasza jęczmienna,  filet z mintaja, mąka pszenna, bułki zwykłe, bułka tarta, olej rzepak., jajka, ziemniaki, szczypiorek, włoszczyzna, koncentrat pomidor. 30%, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, pieprz cytrynowy
PONIEDZIAŁEK -20.05.2019r.  
Barszcz zabielany z ziemniakami Risotto z mięsem, sos pomidorowy, kompot, owoc Buraki, marchew, pietruszka, seler,  cebula, por, boczek wędzony, śmietana 18%, ziemniaki, ryż, łopatka wieprz. b/k, olej rzepak., mąka pszenna,  masło, koncentrat pomidor. 30%, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, ziele ang., liść laurowy
WTOREK –
21.05.2019r.
 
Zupa grysikowa Kotlet mielony, ziemniaki ze szczypiorkiem, kalarepa oprószana, kompot                                Porcje rosoł. z kurczaka, kasza manna, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, masło, ziemniaki młode, natka pietruszki, łopatka wieprz. b/k, łopatka wołowa b/k, jajka, bułki zwykłe, bułka tarta, kalarepa,  śmietana 18%, olej rzepak., mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, kurkuma, czosnek świeży, gałka muszkatołowa

J A D Ł O S P I S

*   –  dla dzieci I-III  klasy  SP2

__ – produkty podkreślone są alergenne

Dyrektor                   Kierownik gosp.                       Intendent                     Kucharz

K. Gładczak                     C. Macura                             H. Czyż                    I. Mrowczyk