PONIEDZIAŁEK – 06.05.2019r. SKŁADNIKI OBIADU
Zupa grochowa z kiełbasą Makaron z serem z sosem truskawkowym, kompot Groch łuskany, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, olej rzepak., makaron 4-jajeczny, twaróg półtłusty, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, czosnek świeży, papryka słodka, pieprz ziołowy, lubczyk
WTOREK –
07.05.2019r.

Zupa koperkowa z tartym ciastem Filet z morszczuka smażony, ziemniaki ze szczypiorkiem, surówka z kiszonej kapusty, kompot
Porcje rosoł. z kurczaka, koperek zielony, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, śmietana 18%, tarte ciasto, filet z morszczuka, olej rzepak., mąka pszenna, jajka, bułka tarta, bułki zwykłe, ziemniaki, szczypiorek, mleko 2%, masło, kapusta kiszona, olej słonecznik., mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, pieprz cytrynowy, czosnek świeży, lubczyk
ŚRODA –
08.05.2019r.
Zupa jarzynowa z ziemniakami Pulpety w sosie pomidorowym, kasza jęczmienna, ogórek kiszony, kompot
Porcje rosoł. z kurczaka, mieszanka warzywna 7-składnik, por, cebula, śmietana 18%, masło, ziemniaki, natka pietruszki, łopatka wieprzowa b/k, jajka, bułka tarta, bułki zwykłe, olej rzepak., mąka ziemniacz., koncentrat pomidorowy 30%, kasza jęczmienna, ogórek kiszony, mieszanka kompot., cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, czosnek świeży
CZWARTEK –
09.05.2019r.
Krupnik z kaszy jaglanej Kotlet schabowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, sałata lodowa z pomidorem, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kasza jaglana, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, schab wieprz. b/k, mąka pszenna, jajka, bułka tarta, ziemniaki, masło, mleko 2%, olej rzepak., sałata lodowa, pomidory olej słonecznik., mieszanka kompot., cukier, musztarda, sól morska, pieprz, czosnek świeży, pieprz cytrynowy, ziele ang., liść laur.
PIĄTEK –
10.05.2019r.
Żurek z ziemniakami Pierogi z truskawkami ze śmietaną, herbata owocowa Żurek na zakwasie, marchew, pietruszka, seler, por, cebula, śmietana 18%, boczek wędzony, ziemniaki, pierogi z, truskawkami, herbata owocowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, ziele ang., liść laur., chrzan na kwasku cytrynowym
PONIEDZIAŁEK – 13.05.2019r.
Zupa brokułowa z ziemniakami Fasolka po bretońsku z chlebem wieloziarnistym, kompot Porcje rosoł.z kurczaka, brokuły, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, śmietana 18%, ziemniaki, fasola „Jaś”, kiełbasa śląska, olej rzepak., mąka pszenna, chleb wieloziarnisty, mieszanka kompot., cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, papryka słodka, czosnek świeży
WTOREK –
14.05.2019r.
Zupa ryżowa Kotlet z kurczaka, ziemniaki, ćwikła z chrzanem, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, ryż, marchew, pietruszka, seler, por, cebula, natka pietruszki, filet z kurczaka, jajka, bułka tarta, olej rzepak., ziemniaki, mleko 2%, masło, buraki, chrzan, ocet jabłkowy, mieszanka kompot., cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, majeranek, kminek mielony, czosnek świeży

– produkty podkreślone są alergenne

* – dla dzieci I – III klasy SP2

Dyrektor Kierownik gosp. Intendent Kucharz

K. Gładczak C. Macura H. Czyż I. Mrowczyk