J A D Ł O S P I S

ŚRODA –
24.04.2019r.
SKŁADNIKI OBIADU
Zupa ziemniaczana
Łazanki z kiełbasą i kapustą, kompot
Ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, ziemniaki, natka pietruszki, makaron pełnoziarnisty, kapusta biała, kapusta kiszona, kiełbasa śląska, olej rzepak., mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, czosnek świeży, lubczyk, ziele ang., liść laur., zioła prowansalskie
CZWARTEK – 25.04.2019r.  
Zupa grysikowa Sznycel drobiowy, ziemniaki, marchew oprószana, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kasza manna, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, filet z indyka, filet z kurczaka, mąka pszenna, olej rzepak., bułka tarta,  ziemniaki, mleko 2%, masło, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, czosnek świeży
PIĄTEK  –  26.04.2019r.  
Zupa pieczarkowa z ziemniakami Pierogi z serem ze śmietaną, kompot   Porcje rosoł. z kurczaka, pieczarki, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, masło, śmietana 18%,ziemniaki, pierogi z serem,  mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz ziołowy, czosnek świeży, kminek mielony, lubczyk, ziele ang., liść laur.,
   

*   —  dla dzieci I-III klasy SP2

       produkty podkreślone są alergenne

Dyrektor                    Kierownik gosp.                       Intendent              Kucharz 

K. Gładczak                  C. Macura                        H. Czyż           I. Mrowczyk