ŚRODA –
27.03.2019r.
SKŁADNIKI OBIADU
Zupa koperkowa z ziemniakami Gulasz wieprzowy, kluski śląskie,  sałatka z ogórków kiszonych z cebulą, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, koperek zielony, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, masło, śmietana 18%, ziemniaki, łopatka wieprz. b/k, olej rzepak., mąka pszenna, kluski śląskie, ogórki kiszone, olej słonecznik., mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, papryka słodka, kminek, kurkuma
CZWARTEK –
28.03.2019r.
 
Żurek z ziemniakami   Filet z miruny saute’/kotlet mielony z ryby*/, ziemniaki ze szczypiorkiem, surówka z marchwi z jabłkiem, kompot Żurek na zakwasie, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, ryż, śmietana 18%, natka pietruszki, filet z miruny, bułki zwykłe, bułka tarta, olej rzepak., jajka, ziemniaki, szczypiorek, mleko 2%, masło, jabłka, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, chrzan na kwasku cytryn.,  czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, pieprz cytrynowy
PIĄTEK –
29.03.2019r.
 
Zupa pomidorowa z makaronem   Jajko gotowane, ziemniaki ze szczypiorkiem, szpinak zasmażany, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, masło, makaron 4-jajeczny, natka pietruszki, jajka, szpinak, mąka pszenna, mleko 2%, ziemniaki, szczypiorek, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma
PONIEDZIAŁEK -01.04.2019r.  
Krupnik Pieczeń wieprzowa z szynki, ziemniaki, sałatka z białej kapusty, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kasza jęczmienna, marchew, pietruszka, seler,  cebula, por, masło, natka pietruszki, szynka wieprz. b/k, olej rzepak., mąka pszenna, kapusta biała, ocet jabłkowy, olej słonecznik., ziemniaki, mleko 2%,   mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, papryka słodka
WTOREK –
02.04.2019r.
 
Zupa cebulowa z ziemniakami Kotlet mielony, ziemniaki ze szczypiorkiem, mizeria ze śmietaną, kompot                               Porcje rosoł. z kurczaka, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, masło, ziemniaki, natka pietruszki, łopatka wieprz. b/k, łopatka wołowa b/k, jajka, bułki zwykłe, bułka tarta, ogórki zielone,  śmietana 18%, olej rzepak., mleko 2%,  mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, kurkuma, czosnek świeży, gałka muszkatołowa

J A D Ł O S P I S

*   –  dla dzieci I-III  klasy  SP2

__ – produkty podkreślone są alergenne

Dyrektor                   Kierownik gosp.              Intendent                     Kucharz

K. Gładczak                     C. Macura                   H. Czyż                    I. Mrowczyk