W październiku 2018 roku na terenie naszej szkoły przeprowadzono akcję „Wyślij kredki do Afryki”. Zbiórka miała na celu zebranie kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą kameruńskim dzieciom w efektywnej edukacji. Wspieramy je w ramach Ogólnopolskiego Projektu Młodzi dla Kamerunu.To już nasza druga edycja. Poprzednia przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad TONĘ przyborów szkolnych, które zostały wysłane nie tylko do szkoły w małej wiosce Kengang, ale również do innych placówek na terenie Afryki i Ukrainy. W marcu została wysłana ostatnia partia przyborów. Czas zakończenia akcji związany był z pozyskaniem sponsorów celem pokrycia kosztów wysyłki paczek do Afryki.  Koordynatorem akcji była Anna Szczerba – Marek.

Do akcji prowadzonej przez naszą szkołę włączyły się następujące placówki i parafie:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie
  2. Katolicka Szkoła Podstawowa w Cieszynie
  3. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie
  4. Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie
  5. Szkoła Podstawowa im Trzech Braci w Hażlachu
  6. Zespół Szkół nr 1 w Jastrzębiu – Zdroju
  7. Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie
  8. Przedszkole nr 19 w Cieszynie
  9. Parafia św. Elżbiety w Cieszynie
  10. Parafia św. Jerzego w Cieszynie
  11. Parafia Imienia NMP w Cieszynie
  12. Parafia Magdy Magdaleny w Cieszynie

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.