Zimowy czas w świetlicy został zakończony podsumowaniem kolejnego konkursu plastycznego pt.: „Zimowy krajobraz”, który realizowaliśmy podczas zajęć świetlicowych od stycznia do marca br. Powstało wiele pięknych prac, spośród których nauczyciele świetlicy wybrali trzy najbardziej wyjątkowe:

I miejsce- zajęła Miriam Musioł,

II miejsce- Ania Sikora z klasy Ic,

III miejsce- Stasiu Mróz.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

                Natomiast od początku marca w świetlicy przywołujemy już wiosnę. Rozpoczęliśmy od zmiany dekoracji okiennych oraz prac porządkowych w świetlicowym ogródku, w którym zakwitły pierwsze krokusy i pojawiły się biedronki. Na naszych gazetkach królują przebiśniegi i piękne kolorowe hiacynty. Stworzyliśmy także wiosenne pejzaże oraz wielkie, wspaniałe tulipany zdobiące szkolną galerię tworzoną we współpracy z biblioteką. Poza tym w świetlicy powstała „Galeria Jednego Obrazu”, w której raz w miesiącu będziemy umieszczać wybraną pracę wykonaną podczas zajęć świetlicowych. Ponadto przeczytaliśmy m.in. książkę R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”, która bardzo nam się podobała. Rozwiązywaliśmy również wiosenne, wesołe zagadki.

                 Teraz już tylko czekamy na wiosnę i piękną słoneczną pogodę, która pozwoli nam częściej bawić się na szkolnym placu zabaw.

Elżbieta Brachaczek

previous arrow
next arrow
Slider